Vishay/Dale TNPW080546R4BEEA
TNPW080546R4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080546R4BEEA
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080546R4BEEA.pdf
Availability of TNPW080546R4BEEA
QUANTITY
TNPW080546R4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080546R4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080546R4BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080546R4BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080546R4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080546R4BEEA Details Description
Related parts for TNPW080546R4BEEA
RES 6.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 450MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
USB MICRO DRIVE 1GB datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 20 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-50M BLACK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf