Vishay/Dale TNPW0805634KBETA
TNPW0805634KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805634KBETA
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805634KBETA.pdf
Availability of TNPW0805634KBETA
QUANTITY
TNPW0805634KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805634KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805634KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805634KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805634KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805634KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805634KBETA
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY SM 2.5BAY ZIR 33 FT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.5A STRGT datasheet.pdf