Vishay/Dale TNPW080568R0BETA
TNPW080568R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080568R0BETA
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080568R0BETA.pdf
Availability of TNPW080568R0BETA
QUANTITY
TNPW080568R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080568R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080568R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080568R0BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080568R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080568R0BETA Details Description
Related parts for TNPW080568R0BETA
FUSEHOLDER KNOB FOR 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 470 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
TXRX OCTAL BUS 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 150UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf