Vishay/Dale TNPW0805715KBETA
TNPW0805715KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805715KBETA
Brief Description
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805715KBETA.pdf
Availability of TNPW0805715KBETA
QUANTITY
TNPW0805715KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805715KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805715KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805715KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805715KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805715KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805715KBETA
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL datasheet.pdf
DIODE datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP datasheet.pdf
TV 4C 4#8(TWIN) SKT RECP datasheet.pdf
CAP POLY 120UF 0.2 6.3V SMD datasheet.pdf