Vishay/Dale TNPW080571R5BEEA
TNPW080571R5BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080571R5BEEA
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080571R5BEEA.pdf
Availability of TNPW080571R5BEEA
QUANTITY
TNPW080571R5BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080571R5BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080571R5BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080571R5BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080571R5BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080571R5BEEA Details Description
Related parts for TNPW080571R5BEEA
CAP MICA 20PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
15000UF 6,3V 16X35,5 datasheet.pdf