Vishay/Dale TNPW0805768KBETA
TNPW0805768KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805768KBETA
Brief Description
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805768KBETA.pdf
Availability of TNPW0805768KBETA
QUANTITY
TNPW0805768KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805768KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805768KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805768KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805768KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805768KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805768KBETA
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN IPASS SAS 1X2 GUIDE FRAME datasheet.pdf
LED SWITCH GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf