Vishay/Dale TNPW080576K8BEEA
TNPW080576K8BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080576K8BEEA
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080576K8BEEA.pdf
Availability of TNPW080576K8BEEA
QUANTITY
TNPW080576K8BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080576K8BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080576K8BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080576K8BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080576K8BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080576K8BEEA Details Description
Related parts for TNPW080576K8BEEA
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC VIDEO OPAMP LN HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 67PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE 450A 1250V 3FKE/115 AR CU datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
NTC THERMISTOR datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf