Vishay/Dale TNPW08057K87BETA
TNPW08057K87BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08057K87BETA
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08057K87BETA.pdf
Availability of TNPW08057K87BETA
QUANTITY
TNPW08057K87BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08057K87BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08057K87BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08057K87BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08057K87BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08057K87BETA Details Description
Related parts for TNPW08057K87BETA
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 8P BLUE datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf