Vishay/Dale TNPW0805887KBETA
TNPW0805887KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805887KBETA
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805887KBETA.pdf
Availability of TNPW0805887KBETA
QUANTITY
TNPW0805887KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805887KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805887KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805887KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805887KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805887KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805887KBETA
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 640MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
VARISTOR 200V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ A CODED 1.0 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 1.5A SYNC 6-USP datasheet.pdf