Vishay/Dale TNPW0805909KBETA
TNPW0805909KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805909KBETA
Brief Description
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805909KBETA.pdf
Availability of TNPW0805909KBETA
QUANTITY
TNPW0805909KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805909KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805909KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805909KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805909KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805909KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805909KBETA
IC FLATLINK(TM) RCVR 56-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 10A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 135MA 8.3 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V SMD datasheet.pdf