Vishay/Dale TNPW080591K0BEEN
TNPW080591K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080591K0BEEN
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080591K0BEEN.pdf
Availability of TNPW080591K0BEEN
QUANTITY
TNPW080591K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080591K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080591K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080591K0BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080591K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080591K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW080591K0BEEN
CONN RECEPT 41POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 48V datasheet.pdf