Vishay/Dale TNPW0805931KBETA
TNPW0805931KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805931KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805931KBETA.pdf
Availability of TNPW0805931KBETA
QUANTITY
TNPW0805931KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805931KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805931KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805931KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805931KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805931KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805931KBETA
INDUCTOR 10.9MH COMMON MODE datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 12DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8MMPAK datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 82K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 108W datasheet.pdf