Vishay/Dale TNPW0805931KBETA
TNPW0805931KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805931KBETA
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805931KBETA.pdf
Availability of TNPW0805931KBETA
QUANTITY
TNPW0805931KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805931KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805931KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805931KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805931KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805931KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805931KBETA
IC TRANSPONDER FOR RFID 16-SSOP datasheet.pdf
IC VIDEO INPUT PROCESSOR 64-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 75A DPAK datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1/110 AR UC datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 12POS 2.00MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf