Vishay/Dale TNPW08059K76BEEN
TNPW08059K76BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08059K76BEEN
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08059K76BEEN.pdf
Availability of TNPW08059K76BEEN
QUANTITY
TNPW08059K76BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08059K76BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08059K76BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08059K76BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08059K76BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08059K76BEEN Details Description
Related parts for TNPW08059K76BEEN
IDC CABLE - MSC34K/MC34M/MSC34K datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
MICRO 9 F 12" RBW JACKP A172 datasheet.pdf