Vishay/Dale TNPW120611K0BETA
TNPW120611K0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120611K0BETA
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120611K0BETA.pdf
Availability of TNPW120611K0BETA
QUANTITY
TNPW120611K0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120611K0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120611K0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120611K0BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120611K0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120611K0BETA Details Description
Related parts for TNPW120611K0BETA
METRAL SIG HDR 2 MOD 4 ROW STB datasheet.pdf
METRAL T SERIES 5X48 STB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 3POS TIN datasheet.pdf
RES 3.0648K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf