Vishay/Dale TNPW1206120KBETA
TNPW1206120KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206120KBETA
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206120KBETA.pdf
Availability of TNPW1206120KBETA
QUANTITY
TNPW1206120KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206120KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206120KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206120KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206120KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206120KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206120KBETA
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
ADM40S/AE40G/X datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15C S 18" WHT JACKP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf