Vishay/Dale TNPW1206121RBETA
TNPW1206121RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206121RBETA
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206121RBETA.pdf
Availability of TNPW1206121RBETA
QUANTITY
TNPW1206121RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206121RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206121RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206121RBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206121RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206121RBETA Details Description
Related parts for TNPW1206121RBETA
IC FPGA 773 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 520MA SOT23 datasheet.pdf
THYRISTOR DISC 3900V 1650A TBK datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H datasheet.pdf