Vishay/Dale TNPW1206165KBEEA
TNPW1206165KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206165KBEEA
Brief Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206165KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206165KBEEA
QUANTITY
TNPW1206165KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206165KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206165KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206165KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206165KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206165KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206165KBEEA
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
FIXED IND 173UH 540MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOD882 datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI DIFF 3.3V SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.6A 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf