Vishay/Dale TNPW120616R9BETA
TNPW120616R9BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120616R9BETA
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120616R9BETA.pdf
Availability of TNPW120616R9BETA
QUANTITY
TNPW120616R9BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120616R9BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120616R9BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120616R9BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120616R9BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120616R9BETA Details Description
Related parts for TNPW120616R9BETA
RACK CABINET 69.87 X 24.06 X 22" datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERMINAL PIN PTFE INSULATE .250" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 20POS datasheet.pdf
IC FPGA 500K GATES 512KB 208PQFP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
1016 TB SP CL DIP SOLDER datasheet.pdf
100000UF 40V 76X146MM 85C 20000H datasheet.pdf