Vishay/Dale TNPW120618K7BETA
TNPW120618K7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120618K7BETA
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120618K7BETA.pdf
Availability of TNPW120618K7BETA
QUANTITY
TNPW120618K7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120618K7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120618K7BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120618K7BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120618K7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120618K7BETA Details Description
Related parts for TNPW120618K7BETA
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 256 RAM 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DOUBLE BANANA SOCKET PANEL MT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf