Vishay/Dale TNPW12061M37BEEA
TNPW12061M37BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M37BEEA
Brief Description
RES SMD 1.37M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M37BEEA.pdf
Availability of TNPW12061M37BEEA
QUANTITY
TNPW12061M37BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M37BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M37BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M37BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M37BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M37BEEA Details Description
Related parts for TNPW12061M37BEEA
CONN RECEPT PIN .015-.025" .166" datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
METRAL HDR RA STB 5X6 datasheet.pdf
EVAL BAORAD FOR XR68C92 44PLCC datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 10A 6-DFN datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.003UF RADIAL datasheet.pdf