Vishay/Dale TNPW12061M82BETA
TNPW12061M82BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M82BETA
Brief Description
RES SMD 1.82M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M82BETA.pdf
Availability of TNPW12061M82BETA
QUANTITY
TNPW12061M82BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M82BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M82BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)