Vishay/Dale TNPW120623R7BEEA
TNPW120623R7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120623R7BEEA
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120623R7BEEA.pdf
Availability of TNPW120623R7BEEA
QUANTITY
TNPW120623R7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120623R7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120623R7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120623R7BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120623R7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120623R7BEEA Details Description
Related parts for TNPW120623R7BEEA
IC XDCP SGL 64-TAP 2K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
SGE-225-2-1220 00500C SFTY EDGE datasheet.pdf
VIDEO PTCHBY NNORM N datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 12ESOP datasheet.pdf