Vishay/Dale TNPW1206287KBETA
TNPW1206287KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206287KBETA
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206287KBETA.pdf
Availability of TNPW1206287KBETA
QUANTITY
TNPW1206287KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206287KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206287KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206287KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206287KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206287KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206287KBETA
CONN DIN RECPT VERTICAL PCB 7P datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE GREEN 563NM datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS CC 30A 600V datasheet.pdf