Vishay/Dale TNPW120628R0BETA
TNPW120628R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120628R0BETA
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120628R0BETA.pdf
Availability of TNPW120628R0BETA
QUANTITY
TNPW120628R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120628R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120628R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120628R0BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120628R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120628R0BETA Details Description
Related parts for TNPW120628R0BETA
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
IC HIGH CURRENT FET DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
ER 2C 2#16S SKT PLUG datasheet.pdf
70V PNP LOW SATURATION TRANSISTOR IC datasheet.pdf