Vishay/Dale TNPW120636K5BETA
TNPW120636K5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120636K5BETA
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120636K5BETA.pdf
Availability of TNPW120636K5BETA
QUANTITY
TNPW120636K5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120636K5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120636K5BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120636K5BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120636K5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120636K5BETA Details Description
Related parts for TNPW120636K5BETA
IC DAC 8BIT 2WIRE I2C SOT23-6 datasheet.pdf
IC FIRE LIGHTER CIRCUIT D-PAK datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SKT MODULE, 8 POSN, G-SERIES datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR AMBER datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V U2J 1206 datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 8SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf