Vishay/Dale TNPW1206374KBETA
TNPW1206374KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206374KBETA
Brief Description
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206374KBETA.pdf
Availability of TNPW1206374KBETA
QUANTITY
TNPW1206374KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206374KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206374KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206374KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206374KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206374KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206374KBETA
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 8POS VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED SOCKET SOLDER PIN TERMINAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 125MHZ 6SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf