Vishay/Dale TNPW1206487KBETA
TNPW1206487KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206487KBETA
Brief Description
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206487KBETA.pdf
Availability of TNPW1206487KBETA
QUANTITY
TNPW1206487KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206487KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206487KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206487KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206487KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206487KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206487KBETA
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 10A datasheet.pdf
VOLT PROBE SET 100MHZ RED/GRAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 9.2VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND 25' PRE-CUT datasheet.pdf
24+24DIL WAY HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO213AB datasheet.pdf
IND METAL PNL 5MM GRN DIFF 12VDC datasheet.pdf
RECT SCHOTTKY 200V 5A TO-220AB datasheet.pdf