Vishay/Dale TNPW1206681RBEEN
TNPW1206681RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206681RBEEN
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206681RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206681RBEEN
QUANTITY
TNPW1206681RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206681RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206681RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206681RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206681RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206681RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206681RBEEN
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
26+26 DIL HORIZ SHRD PIN HDR datasheet.pdf
LLP 6.35/90/13 BK datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.54A SOT563 datasheet.pdf