Vishay/Dale TNPW12066K80BETA
TNPW12066K80BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12066K80BETA
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12066K80BETA.pdf
Availability of TNPW12066K80BETA
QUANTITY
TNPW12066K80BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12066K80BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12066K80BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12066K80BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12066K80BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12066K80BETA Details Description
Related parts for TNPW12066K80BETA
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-4 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
SWTCH OCTAL ROTARY DIP THRU HOLE datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf