Vishay/Dale TNPW120676R8BEEA
TNPW120676R8BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120676R8BEEA
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120676R8BEEA.pdf
Availability of TNPW120676R8BEEA
QUANTITY
TNPW120676R8BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120676R8BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120676R8BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120676R8BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120676R8BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120676R8BEEA Details Description
Related parts for TNPW120676R8BEEA
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 311.04MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 151VC P600 datasheet.pdf
POT SLIDE 20K OHM .1W 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf