Vishay/Dale TNPW120680K6BEEA
TNPW120680K6BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120680K6BEEA
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120680K6BEEA.pdf
Availability of TNPW120680K6BEEA
QUANTITY
TNPW120680K6BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120680K6BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120680K6BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120680K6BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120680K6BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120680K6BEEA Details Description
Related parts for TNPW120680K6BEEA
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLNG W/TH 24-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SO datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 1209 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf