Vishay/Dale TNPW120684R5BETA
TNPW120684R5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120684R5BETA
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120684R5BETA.pdf
Availability of TNPW120684R5BETA
QUANTITY
TNPW120684R5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120684R5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120684R5BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120684R5BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120684R5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120684R5BETA Details Description
Related parts for TNPW120684R5BETA
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 64MA 36 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DPST .04A 8SMD GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V JB 2220 datasheet.pdf
28AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf