Vishay/Dale TNPW12068K35BEEA
TNPW12068K35BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12068K35BEEA
Brief Description
RES SMD 8.35K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12068K35BEEA.pdf
Availability of TNPW12068K35BEEA
QUANTITY
TNPW12068K35BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12068K35BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12068K35BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.35k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12068K35BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12068K35BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12068K35BEEA Details Description
Related parts for TNPW12068K35BEEA
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
PIN RECPT .032/.046 DIA 0360 SER datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.25UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 13POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DSUBGASKET MIM613 PSA datasheet.pdf
GIG-ARR 13MM PLUG ASSY datasheet.pdf