Vishay/Vitramon VJ0402D1R2DLAAC
VJ0402D1R2DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R2DLAAC
Brief Description
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R2DLAAC.pdf
Availability of VJ0402D1R2DLAAC
QUANTITY
VJ0402D1R2DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R2DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R2DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R2DLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R2DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R2DLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R2DLAAC
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/GRN/X DIFF datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1P 4POS NONSHORT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT666 datasheet.pdf
BOARD EVAL CAPSENSE EXPRESS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB FP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
F/A HD-I 5SMPO062F134O LM datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf