Vishay/Dale TNPW120691R0BEEA
TNPW120691R0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120691R0BEEA
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120691R0BEEA.pdf
Availability of TNPW120691R0BEEA
QUANTITY
TNPW120691R0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120691R0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120691R0BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120691R0BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120691R0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120691R0BEEA Details Description
Related parts for TNPW120691R0BEEA
FUSE BOARD MOUNT 5A 125VAC 63VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 50POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7.5VC 1.5KE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
MICRO 37POS PIN 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MEMORY CARD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 35A D2PAK-7 datasheet.pdf