Vishay/Dale TNPW1206976KBEEN
TNPW1206976KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206976KBEEN
Brief Description
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206976KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206976KBEEN
QUANTITY
TNPW1206976KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206976KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206976KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206976KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206976KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206976KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206976KBEEN
SPIRAL WRAP POLY 1/4" X 25' datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 400MA 260 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A CFP15 datasheet.pdf