Vishay/Dale TNPW121011K8BETA
TNPW121011K8BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121011K8BETA
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121011K8BETA.pdf
Availability of TNPW121011K8BETA
QUANTITY
TNPW121011K8BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121011K8BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121011K8BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121011K8BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121011K8BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121011K8BETA Details Description
Related parts for TNPW121011K8BETA
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.3A 110 MOHM datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf