Vishay/Dale TNPW1210133KBEEA
TNPW1210133KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210133KBEEA
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210133KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210133KBEEA
QUANTITY
TNPW1210133KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210133KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210133KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210133KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210133KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210133KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210133KBEEA
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PUR 4PDT 500MA 110V datasheet.pdf
IC 14-STAGE BIN COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
IC FREQUENCY GENERATOR 56-SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SRL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 26PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 50A datasheet.pdf