Vishay/Dale TNPW121015K4BETA
TNPW121015K4BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121015K4BETA
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121015K4BETA.pdf
Availability of TNPW121015K4BETA
QUANTITY
TNPW121015K4BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121015K4BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121015K4BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121015K4BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121015K4BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121015K4BETA Details Description
Related parts for TNPW121015K4BETA
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC MPU LV 2.20V 100MS SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COIL DRIVER PAR 5PENTAWATTHV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 57MM datasheet.pdf