Vishay/Dale TNPW121018K2BETA
TNPW121018K2BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121018K2BETA
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121018K2BETA.pdf
Availability of TNPW121018K2BETA
QUANTITY
TNPW121018K2BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121018K2BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121018K2BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121018K2BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121018K2BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121018K2BETA Details Description
Related parts for TNPW121018K2BETA
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.8A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 24V/24V 10A datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH NON-RELECT SP4T 16-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 84A D2PAK datasheet.pdf