Vishay/Dale TNPW121019K1BETA
TNPW121019K1BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121019K1BETA
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121019K1BETA.pdf
Availability of TNPW121019K1BETA
QUANTITY
TNPW121019K1BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121019K1BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121019K1BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121019K1BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121019K1BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121019K1BETA Details Description
Related parts for TNPW121019K1BETA
Z8 8K OTP 12 MHZ 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 62.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT YLW 0.4" CC datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 600M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
12000UF 25V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf