Vishay/Dale TNPW12101K02BEEN
TNPW12101K02BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K02BEEN
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K02BEEN.pdf
Availability of TNPW12101K02BEEN
QUANTITY
TNPW12101K02BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K02BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K02BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K02BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K02BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K02BEEN Details Description
Related parts for TNPW12101K02BEEN
FIXED IND 15UH 315MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 250V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.3K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
6061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
ATTENUATOR 13 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf