Vishay/Dale TNPW12101K33BEEN
TNPW12101K33BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K33BEEN
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K33BEEN.pdf
Availability of TNPW12101K33BEEN
QUANTITY
TNPW12101K33BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K33BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K33BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K33BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K33BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K33BEEN Details Description
Related parts for TNPW12101K33BEEN
RES SMD 16.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
FACEPLATE SNAP ON VERT 1INSERT datasheet.pdf
BOOT PUSHBUTTON 1/2-32NS GRAY datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 68POS 1.27MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 10-TDFN datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
BACKSHELL 15POS STR PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf