Vishay/Dale TNPW12101K40BEEA
TNPW12101K40BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K40BEEA
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K40BEEA.pdf
Availability of TNPW12101K40BEEA
QUANTITY
TNPW12101K40BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K40BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K40BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K40BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K40BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K40BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101K40BEEA
KURLY-LOK BASE .40-.50"DIA 1/2"H datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
BOOT FULL TOGGLE 15/32-32 GRN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 5MHZ TO3-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 08CKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HAMMER STRAIGHT CLAW 16OZ datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL DIO datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 20% 400VDC datasheet.pdf