Vishay/Dale TNPW1210267KBEEA
TNPW1210267KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210267KBEEA
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210267KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210267KBEEA
QUANTITY
TNPW1210267KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210267KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210267KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210267KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210267KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210267KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210267KBEEA
Connector Receptacle 70 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TVSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 600 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWIVEL BREAKAWAY 7/8" datasheet.pdf
CONN RECEPT 70POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf