Vishay/Dale TNPW1210280KBETA
TNPW1210280KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210280KBETA
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210280KBETA.pdf
Availability of TNPW1210280KBETA
QUANTITY
TNPW1210280KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210280KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210280KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210280KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210280KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210280KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210280KBETA
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 4.41"L X 3.11"W datasheet.pdf
RES 125K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30KOHM RADIAL datasheet.pdf
SENSOR LASER 250MM PNP 10-30VDC datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 70POS DUAL PCB datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf