Vishay/Dale TNPW121028K7BEEN
TNPW121028K7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121028K7BEEN
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121028K7BEEN.pdf
Availability of TNPW121028K7BEEN
QUANTITY
TNPW121028K7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121028K7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121028K7BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121028K7BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121028K7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121028K7BEEN Details Description
Related parts for TNPW121028K7BEEN
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
KEYED WASHER datasheet.pdf
LED RED DIFF 7.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf