Vishay/Dale TNPW1210330RBETA
TNPW1210330RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210330RBETA
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210330RBETA.pdf
Availability of TNPW1210330RBETA
QUANTITY
TNPW1210330RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210330RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210330RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210330RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210330RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210330RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210330RBETA
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 48V datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHONE PLUG 3COND FEMALE BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC LLP753B datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf