Vishay/Dale TNPW1210348RBETA
TNPW1210348RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210348RBETA
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210348RBETA.pdf
Availability of TNPW1210348RBETA
QUANTITY
TNPW1210348RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210348RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210348RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210348RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210348RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210348RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210348RBETA
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 13W datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RETAINER XMA 2POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf